İnşaat şirketlerinde işten çıkarmalar

Rusya inşaat sektöründe faaliyet gösteren 1500’e yakın müteahhitlik şirketinde personel azaltımına gidilmesi planlanıyor, çalışanlar da tam saat mesai yapmıyorlar. Bu açıklama Rusya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Maksim Topilin’den geldi. Açıklamada adı geçen şirketlerde çalışan sayısı 277 bin kişiyi buluyor. Sadece mayıs ayında açığa alınacak çalışan sayısı 13 bin kişi olarak bildiriliyor. 23 kişi ise kısaltılmış mesai yapıyor. Bakanın sözlerine göre adı geçen şirketler genel olarak küçük çaptaki anonim şirketler. Bakanlıktan alınan bilgiye göre Rusya inşaat sektöründe istihdam edilmiş çalışan sayısı 1,6 milyonu geçiyor.

kaynak: www.lenta.ru

Yorum yazabilirsiniz, veya Kendi sitenizden Geri izleme yapabilirsiniz.

2 yorum var ; “İnşaat şirketlerinde işten çıkarmalar”

 1. Cihan GENÇ dedi ki:

  cihan genç klipin tavan detaylı astman alçıpan ustasıyım şuana kadar birlikte çalıştığım yurt dışı arkladaşlarımla ekip çalışması yağmaktayım ,MOCCOVA SOSENKİ GAMA = MOCCOVA HOLİPİNA KONUT PROJESİ MİR İNŞAAT= TYMEN OTEL PROJESİ PRAMENTEN GASTNYA GAMA İNŞAAT MOCCOVA KONUT PROJESİ ÇERNOBİSKAYA GASPROM KARŞISI GAMA İNŞAAT = MOCCOVA VİSKA PROJESİ GAMA İNŞAAT= MOCCOVA OMKS İKEA PROJESİ KORAY İNŞAAT = RUSSIA SOÇİ KÜTÜPHANE SOSYAL TESİSLER PROJESİ HAZNEDAR İNŞAAT = AZERBEYCAN RİKSOS OTEL PROJESİ SAİNT PETEZBURG NOVOBİSKİ SAİNT GALERİYA AVM PROJESİ RONENSIANS İNŞAAT = KAZAKİSTAN ALMATA 44 HEKTAR 7000 KONUT PROJESİ AHSEL İNŞAAT = KAZAKİSTAN ANKARA OTEL PROJESİ AHSEL İNŞAAT =KAZAKİSTAN ASTANA NUR SULTAN CAMİ VE KÜTÜPHANE PROJESİ SEMBOL İNŞAAT = KAZAKİSTAN ASTANA MÜZE PROJESİ TURKUAZ İNŞAAT YDA VS 20 SENEDİR YURT DIŞI OLARAK BAŞARILI TERCÜBEYE SAHİBİZ SAYGILARIMLA .

  View Comment
 2. Cihan GENÇ dedi ki:

  Gerçekten eğitimci ve cetvel tutmak tutum o ülkenin dahada başarılı olmasını vede bu konuda kurumsal olan türk firmaların başarı ve takip çizelgesi bir kez daha dahada sorumlulukların yetkili iş sorumluluğu inşaallah dahada güzel projelerle kazanmak ülkemizin gurur kaynağı umarım nice uzun vadeli kazasız belasız kazançlar getirmesi dileğiyle sağlık ve esenlik dilerim saygılarımla.

  Cihan Genç

  View Comment

Yorum yaz